eTwinning Mesleki Gelişim Webinarları Sonbahar Serisi "MatemaTİK" ile Başlıyor!

Matematik Seferberliği kapsamında 12 Eylül - 03 Ekim 2022 tarihleri arasında eTwinning Mesleki Gelişim Webinarları matematik içerikleriyle başlıyor.

 

Bireyin hayatı anlaması, yorumlaması ve hayatın içinde rasyonel bir şekilde yol alabilmesi için matematik önemli bir rol oynamaktadır. Bu düşünceler ile Bakanlığımız tarafından, "Her Yerde Matematik" anlayışıyla matematik öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak kolaylaştırmak ve öğrencilerin matematik dersini küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla 'Matematik Seferberliği' başlatılmıştır.

 

Matematik Seferberliği kapsamında; matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, dijital platform (matematik.eba.gov.tr) gibi birçok alanda çalışmalar başlatılmıştır. Söz konusu çalışmalara Matematik Seferberliği eTwinning Mesleki Gelişim Webinarları ile eTwinning faaliyetine gönül veren öğretmenlerimizin de destek olmaları beklenmektedir. eTwinning il koordinatörlerinin yapacağı yüz yüze ve çevrim içi etkinlikler, toplantı ve atölyeler ile yaygınlaştırma çalışmaları devam edecektir. Diğer taraftan eTwinning içerik geliştirme ekibimizce de eTwinningonline.eba.gov.tr üzerinden MOOC tabanlı eğitimler ile tüm branşlarda farkındalık yaratacak matematik etkinliklerinin yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

 

Webinarlar, 12 Eylül - 03 Ekim 2022 tarihleri arasında eTwinning Ulusal Destek Servisi tarafından organize edilecektir. Webinarlarda aşağıda isimleri, unvanları yazan akademisyen ve öğretmenlerimiz verilen konu başlıklarıyla bizlerle olacaktır:

Prof. Dr. Müge ER- Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi, Matematiksel Bakış: Edebiyat, Dil ve Sanat ile Matematik Buluşması

Doç. Dr. Burak KARABEY - Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi, Beceri Temelli Matematik Soruları

Dr. Bahadır YILDIZ - Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi, Matematik Öğretiminde Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Uğur MERT - Özel SEV Lisesi Matematik Öğretmeni, Dijital Araçların Derslerde Etkin Kullanımı

Eser DİLSÖZ- Matematik Öğretmeni, Sahne Matematiği

 

Bu çalışmaların nihayetinde, öğretmenlerimizin okul öncesi eğitimden liseye kadar eTwinning projelerinde “matematik” temalı etkinlikler planlaması, matematik becerilerini geliştirecek bilişim teknoloji araçlarını kullanması ve eTwinning yabancı ortaklarıyla bu hareketin yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Bu sürecin yürütülmesine destek olacak akademisyen/öğretmen/eğitmenlerimize, eTwinning il koordinatörlerimize, eTwinning içerik geliştirme ve sosyal medya ekiplerimize ve katılım sağlayacak tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

 

eTwinning mesleki gelişim webinarları belirtilen takvimde zoom platformu üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Her webinar günü zoom toplantı id leri sizlerle paylaşılacaktır.

Sosyal medya hesapları: @turkiyetwinning @tretwinning